Dermedic Melumin Anti-Dark Spots ,Night Cream ,55ml

https://medigreen.al/web/image/product.template/89193/image_1920?unique=b456734
(0 review)

3,420.00 L 3420.0 ALL 3,800.00 L

3,166.67 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  • Hiperpigmentimi është një gjendje e zakonshme e lëkurës që mund të prekë pacientët e të gjitha llojeve të lëkurës, gjinive dhe moshave.
  • Dekurajimi i Kjo mund të vijë si pasojë gjenetike, por më së shpeshti shkaktohet nga faktorë të jashtëm të dëmshëm si rrezatimi diellor, substancat fototoksike dhe foto-alergjike që përmbahen në ilaçe ose kozmetikë. 
  • Ato mund të vijnë edhe si pasojë e dëmtimeve mekanike, inflamacionit, çrregullimeve hormonale ose çështjeve të tjera që lidhen me shëndetin.
  • Dermedic Melumin, Anti -Dark Spots , Night Cream, është kremi i natës ,i cili është një zgjidhje efektive për lëkurën me ndryshime hiperpigmentimi .
  • Ky krem pengon aktivitetin e tirozinases.
  • Kufizon prodhimin e melaninës në melanocitë,
  • Zvogëlon transferimin e melaninës në epidermë.
  • Heq me butësi qelizat epidermale të vdekura dhe stimulon rigjenerimin epidermal
  • Dermatologjikisht dhe klinikisht i testuar


  Përdorimi:

  • Këshillohet të përdoret në darkë, pas pastrimit të fytyrës tuaj.
  • Lëreni të përthithet për pak minuta në fytyrë.
  • Është e testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmik.