Caudalie Vinopure Serum Salicilique 30ml

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/88978/image_1920?unique=f75308d

4,248.00 L 4248.0 ALL 4,720.00 L

3,933.33 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit


  • Caudalie Vinopure Blemish Control Infusion Serum falë përbërësve të tij aktivë me origjinë natyrale është i përqendruar në acid natyror salicilik, polifenole rrushi dhe vajra esencialë organik.
  • Ky serum shtreson qelizat e vdekura të lëkurës dhe heq bllokimin e poreve për të parandaluar plasaritjet edhe strukturën e pabarabartë të lëkurës. Në këtë mënyrë tekstura e lëkurës rafinohet dhe poret ngushtohen.
  • Lëkura qëndron e butë dhe e ndritshme..Tekstura e lehtë e serumit shkrihet në kontaktin e lëkurës.
  • Është e testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmik.
  • Rekomandohet të përdoret për tipologjinë e lëkurave me tendencë akneike .

  Përdorimi

  1.  Këshillohet të përdoret si fillim larësi , toniku edhe më pas serumi .
  2. Pas aplikimit të serumit lijeni të veprojë disa minuta para se të vendosni kremin.
  3. Mund të zbatohet gjithashtu lokalisht në papërsosmëritë.
  4. Aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje. 

  Kujdess!! Nëse lëkura është shumë e thatë pas aplikimit, kufizoni përdorimin në një herë në ditë. Shmangni në zonën e konturit të syve !!!