Aptamil 2,800g

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/90830/image_1920?unique=551a0b6

2,700.00 L 2700.0 ALL 3,000.00 L

2,500.00 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  • APTAMIL PRONUTRA ADVANCE  2 – Formulë qumështi.

  •  Ajo është e përgatitur posaçërisht për të mbështetur nevojat nutricionale në rritje  të vogëlushit tuaj nga 6-12 muaj.  

  • Aptamil 2 është i përshtatshëm për bebe mbi 6 muaj dhe përdoret si pjesë e një diete të balancuar e të larmishme.

   Ingridientët:

   • Përzierje unike prebiotikësh (scGOS/lcFOS) dhe postbiotikësh (HMO 3”GL);
   • LCPUFA (zinxhir i gjate acidesh yndyrore shumëfishe të pangopura);
   • proteina;
   • vitamina;
   • antioksidantë;
   • hekur;
   • kalcium dhe minerale të domosdoshme për rritjen e shëndetshme të bebes (në sasitë dhe raportet e rekomanduara).
   • Alergjenë: qumështi, peshku, soja.


  • Perdorimi:
   1. Lani duart dhe sterilizoni te gjitha mjetet.
   2.Zjeni ujin dhe lereni te ftohet deri ne 40° dhe matni sasine e ujit qe duhet
   (sipas udhezimit) ne shishen e sterilizuar.
   3. Perdorni vetem lugen dozuese brenda kutise. Per te matur sakte pluhurin sheshoni sasine e tij me nje thike te paster.
   4.Shtoni sasine e duhur te pluhurit ne shishe sipas udhezimeve.
   5.Mbylleni shishen dhe tundeni fort, vertikalisht per 10 sekonda.
   6.Ftojeni ne uje te rrjedhshem.Kontrolloni temperaturen e qumeshtit tek kyci i dores (rreth 37°). 

  • Ushqejeni femijen menjehere brenda 1 ore.