Parasoftin Exfoliating Socks

https://medigreen.al/web/image/product.template/90965/image_1920?unique=ee1bdcd
(0 review)

809.10 L 809.1 ALL 899.00 L

749.17 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  Parasoftin janë çorape eksfoliuese për kujdesin e lëkurës dhe shputave të këmbëve

  • Përbërësit e Parasoftin depërtojnë dhe zbusin shtresën e ashpërsuar të epidermës duke kryer peeling (gërryerje) dhe duke mënjanuar kallot.
  •  Acidet AHA/BHA në mënyrë efikase stimulojnë rigjenerimin dhe rinovimin e proceseve në lëkurë. Komplesi i ekstrakteve (ekstraktet bimore të kaktusit, dardhës, limonit, rrushit dhe ananasit), urea dhe alantoina hidratojnë lëkurën e thatë dhe ndihmojnë rigjenerimin e lëkurës dhe rinovimin e saj, me efekt zbutës dhe qetësues.
  • Përbërësit e Parasoftin janë përzgjedhur me kujdes në mënyrë që të sigurohet hidratim intensiv i këmbëve, duke i dhënë pamje të lëmuar dhe të butë. 
  • Rezultatet e para të largimit të shtresave të ashpra të epidermës janë të dukshme deri në 7 ditë nga aplikimi i produktit, ndërsa një pamje e rregullt e shputave të këmbëve mund të pritet pas 2-3 javësh.

  Përdorimi:

  1. Priteni me kujdes paketimin e lëngut dhe përhapeni atë në mënyrë të barabartë nëpër çorape.
  2. Vishini çorapet dhe mbajini ato për 60-90 minuta. Për lehtësi dhe komoditet, vishni çorapet e holla sipër.
  3. Shpëlani tërësisht këmbët me ujë dhe sapun pas aplikimit