Dermedic Baby Sunbrella ,SPF 50+ sensitive skin milk in spray ,150ml

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/89128/image_1920?unique=aeecf7f

2,700.00 L 2700.0 ALL 3,000.00 L

2,500.00 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  • Dermedic Baby Sunbrella Qumësht në trajtën  e sprayt  , falë  niveleve mbrotjëse ,mundëson mbrojtjen  kundër rrezeve UVA, UVB, VL dhe IR.
  • Ky spray është formuluar specifikisht për mbrojtjen e lëkurës delikate të fëmijës.
  • Parandalon fotodermatozën, djegiet nga dielli dhe diskolorimet
  • Përmirëson balancën e ujit në epidermë dhe e forcon atë
  • Zbut irritimet
  • Përmban një prekursor, të vitaminës D3, i cili nën ndikimin e rrezatimit UV, shndërrohet në vitaminën D3.
  • Tolerohet në mënyrë perfekte nga lëkura e ndjeshme e fëmijëve
  • Nuk përmban ngjyrues
  • Hipoalergjik

  Përdorimi:

  • Këshillohet të përdoret në mëngjes përpara ekspozimit në diell
  • Riaplikojeni disa herë gjatë ditës.
  • Shamngni kontaktin në sy
  • Është e testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmik.
  • Tundeni para perdorimit.