DERMEDIC BABY SUNBRELLA SUN PROTECTION CREAM, SPF 50+

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/89127/image_1920?unique=aeecf7f

2,020.50 L 2020.5 ALL 2,245.00 L

1,870.83 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  • Dermedic Baby Sunbrella në trajtën  e kremit  , falë  niveleve mbrojtëse ,mundëson mbrojtjen  kundër rrezeve UVA, UVB, VL dhe IR.
  • Ky krem është formuluar specifikisht për mbrojtjen e lëkurës delikate të fëmijës.
  • Parandalon fotodermatozën, djegiet nga dielli dhe diskolorimet.
  • Përmirëson balancën e ujit në epidermë dhe e forcon atë.
  • Zbut irritimet.
  • Përmban një prekursor, të vitaminës D3, i cili nën ndikimin e rrezatimit UV, shndërrohet në vitaminën D3.
  • Tolerohet në mënyrë perfekte nga lëkura e ndjeshme e fëmijëve.
  • Nuk përmban ngjyrues.
  • Hipoalergjik.

  Përdorimi:

  • Këshillohet të përdoret në mëngjes përpara ekspozimit në diell.
  • Riaplikojeni disa herë gjatë ditës.
  • Shamngni kontaktin në sy.
  • Është e testuar nën kontrollin dermatologjik dhe oftalmik.
  • Tundeni para perdorimit.