Dermedic Linum Emolient Hand Soap, 300ml

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/89139/image_1920?unique=aeecf7f

1,350.00 L 1350.0 ALL 1,500.00 L

1,250.00 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  • Lëkura e thatë mund të vijë si pasojë e shumë  faktorëve dhe është shpesh e lidhur me dermatit atopik. 
  • Dermedic Linum Emolient Hand Soap, është sapun duarsh për mbrojtjen e barrierës lipidike të  lëkurës , ku mund të  përdoret edhe  për trajtimin e lëkurave shumë të thata dhe alergjike, veçanërisht lëkurës që vuan nga dermatiti atopik. 
  • Përbërësi kryesor i të gjithë linjës së produktit është vaji i lirit, i cili ka veti anti-inflamatore, qetësuese, dhe gjithashtu  omega 3, omega 6, omega 9, ekstrakt elbi, shkonoin, gjalpë Shea, vaj Argan.
  • Ajo përshpejton rigjenerimin e epidermës , e pengon rritjen e baktereve.

  Përdorimi :

  1. Aplikoni një sasi të vogël sapuni në duar të thata ose të lagura.
  2. Masazhojeni butësisht. 
  3. Shpëlajeni me ujë të bollshëm