Dermedic Normacne Therapy H2O2  Acne Spot Treatment, 15ml

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/89158/image_1920?unique=cd44330

1,305.00 L 1305.0 ALL 1,450.00 L

1,208.33 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  • Dermedic Nomacne Therapy H2O2, Acne Spot Treatment  është trajtuesi më i mirë lokal përsa i përket trajtimit të akneveprandaj sygjerohet të përdoret te lëkurat e yndryshme me tendencë akneike . 
  • Falë principeve aktive që  ajo përmban  acid salicilik, ekstrakt Thymus Vulgaris, Allantoine, Eurol BT,mundëson zvogelimin e zonave të  inflamuara të akneve.
  • Ky kombinim ka veti antiseptike dhe anti-inflamatore.
  • Ndihmon në eleminimin e shenjave të akneve.

  Përdorimi :

  • Aplikojeni trajtuesin në zonat e prekura nga aknet dhe lijeni të përthithet nga lëkura.
  • Përdoreni në lëkurë të pastër e të thatë.
  • Këshillohet të përdoret disa herë në ditë ,vetëm për përdorim lokal në zonat  akneike.
  • Kujdes nga dielli, për shkak të përmbajtjes me peroksid hidrogjeni. 
  • Shmangni kontaktin në sy.