Dermedic Capilarte Anti-Dandruff Shampoo,300ml

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/89172/image_1920?unique=cd44330

2,241.00 L 2241.0 ALL 2,490.00 L

2,075.00 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  • Shampo Anti-Dandruff nga Dermedic Capilarte  lufton  zbokthin dhe shkaqet e tij.
  • Arrin të zvogëloj simptomat e zbokthit me etiologji të ndryshme, përfshirë zbokthin e thatë dhe atë të yndyrshëm.
  • Ndihmon në rivendosjen e ekuilibrit fiziologjik të mikrobiomës së kokës.
  • Qetëson acarimin dhe zvogëlon kruajtjen.
  • Pastron butësisht lëkurën e kokës dhe flokët.
  Përdorimi:
  1. Aplikoni një sasi të vogël shampoje në duar dhe më pas në skalpin e lagur.
  2. Masazhoni butësisht flokët për të larguar të gjitha papastërtitë. 
  3. Mbajeni në flokë dhe skalp për të paktën 2 minuta . 
  4. Shpëlajeni me ujë.
  5. Për të pasur rezultat përdoreni shampon për 4 javë 2-3 herë në javë.
  6. Minimumi këshillohet të përdoret 1-2 herë në javë.