Alta Natura Florap Smart Junior * 10FL

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/86629/image_1920?unique=4ba353a

1,440.00 L 1440.0 ALL 1,600.00 L

1,333.33 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  • Alta Natura Florap Smart Junior,  është ferment laktik  me 10 flakonj , ku ka në përmbajtje prebiotik edhe probiotik, e cila përdoret nga femijët.
  • Këto element ndihmojnë në rregullimin e florës bakteriale të zorrëve.
  • Formulimi përmban edhe vitaminën B, e cila  është e nevojshme për njësër  kompleksesh  në organizëm.
  • Rekomandohet të përdoret në rast konstipacioni(vështirësi në jashtëqitje, ), rast diareje.
  • Rivendos balancën e mikroflorës intestinale në rastin e diarreve të shkaktuara nga helmimi.


  • Florap smart junior ndalon çrregullimet e florës bakteriale tek fëmijët falë:

   • Lactobacillus Reuterii:  Dezinfektues intestinal, shumë I dobishëm në rast të dhimbjeve të barkut;
   • Bifidobacterium Infantis: Rregullon problemet gastrointestinale tek fëmijët, duke përmirësuar hidrolizën e laktozës dhe përthithjen e Vitaminave të grupit B.

  Përdorimi:

  Këshillohet të konsumohet një flakon në ditë, 30 minuta përpara vaktit të ushqimit