Enterogermina

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/88765/image_1920?unique=1d78c89

75.87 L 75.87 ALL 84.30 L

84.30 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit


  Enterogermina është ferment laktik me probiotik ,që përmban 2 miliard spore Bacillus Clausi. 

  • Ndihmon në parandalim dhe gjithashtu në trajtimin e ndryshimit të ekuilibrit normal të florës bakteriale të zorrëve.
  • Këshillohet të përdoret edhe gjatë trajtimit me antibiotikë ose kemioterapi, pasi realizon ribalancimin e mikroflorës së zorrëve 
  • Mundëson trajtimin  e diarresë apo  sëmundjet kronike ose akute gastro-intestinale tek bebet të shkaktuara nga intoksikimi ose ndryshimi i ekuilibrit normal të florës bakteriale intestinale ose mungesës të vitaminave në trup.

  Përdorimi

  • Tek Bebet dhe fëmijët-> këshillohet një ose dy flakone në ditë.
  • Tek të rriturit-> këshillohet dy ose tre flakone në ditë.
  • Duhet konsumuar 30 minuta përpara vaktit të ushqimit.
  • Kujdes!!! Cmimi më lartë , është për njësinë flakon.