Alta Natura Scudo Bioimmuno ,30 tableta

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/89364/image_1920?unique=aeecf7f

4,950.00 L 4950.0 ALL 5,500.00 L

4,583.33 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  • ScudoBioimmuno nga Alta Natura me bazë  laktoferine edhe kuercetine, është një integratorë ushqimorë mjaft i mirë.
  • Laktoferrina është e rëndësishëm për lidhjen dhe transferimin e hekurit. Gjithashtu mendohet se ndihmon në luftimin e baktereve dhe viruseve. Disa njerëz marrin suplemente laktoferrinë për përfitimet e tyre të supozuara antioksiduese dhe anti-inflamuese.
  • Gjithashtu falë vitaminës C dhe Zink të cilat kontribuojnë në funksionimin normal të sistemit imunitar, e bëjnë atë mjaft efikas.
  • Quercetin, që i përket familjes bioflavonoide, ndihmonë në mbështetjen e sistemit imunitar dhe mbronë qelizat nga stresi oksidativ.

  Përdorimi :

  Këshillohet të merret një tabletë në ditë , larg vakteve të ushqimit.