Alta Natura Macrovyt Mama,60 tableta

https://medigreen.amo.al/web/image/product.template/89485/image_1920?unique=68948e9

2,700.00 L 2700.0 ALL 3,000.00 L

2,500.00 L

Not Available For Sale

  This combination does not exist.

   Përshkrimi i produktit

  • Macrovyt Mama , nga Alta Natura , është një suplement ushqimor mjaft i mirë me minerale edhe vitamina  i cili rekomandohet të konsumohet nga nënat shtatëzënë.

  Falë përbërsve të saj me:

  1. Pirofosfat Hekuri i cili  është i nevojshëm për transportin e oksigjenit në gjak dhe për formimin e hemoglobinës edhe rruazave të kuqe të gjakut. 
  2. Acid Folik i nevojshëm për të parandaluar deformimet në tubin neural të fetusit , ku merr edhe pjesë në proceset e ndarjeve qelizore . 
  3. Jod , nje mineral i nevojshëm për mirë funksionimin normal të tiroides.
  4. Magnez i cili pak ëson lodhjen, ruan funksionin muskular edhe forcon kockat .

  Përdorimi:

  Këshillohet të konsumohet deri në 2 tableta , pas buke në mëngjes.